Fudbaleri Radničkog počeli su novu sezonu ubedljivom pobedom protiv pirotskog Radničkog. Crveni đavoli slavili su rezultatom 3:0 (1:0).

Prednost Kragujevčanima doneo je Stevan Kovačević u prvom 20. minutu prvog poluvremena. Gosti su se dosta dobro držali na Čika Dači, sve do pet minuta pre kraja igre. Tada je Miodrag Milenković bio strelac za 2:0, da bi u sudijskoj nadoknadi Vladimir Ćirović postavio konačan rezultat.

U sledećem kolu Radnički gostuje u Novom Sadu, ekipi Kabela, u subotu, 10. avgusta.

Da podsetimo, sistem takmičenja u Prvoj ligi Srbije ove sezone nešto je drugačiji nego prošle. Liga se posle 30 kola ponovo deli na plej-of i plej-aut, s tim što je, kao i u slučaju Superlige, ukinuta podela bodova.

Kao i ranijih godina u viši rang će se direktno plasirati dva najbolja tima nakon doigravanja. Novost je da će u baražu učestvovati treće plasirani i četvrto plasirani klub.