Košarkaši kragujevačkog Radničkog poraženi su u utakmici trećeg stepena Kupa Srbije protiv člana Košarkaške lige Srbije, Slobode iz Užica, rezultatom 72:86 (19:12, 19:27, 10:25, 24:22).

Bio je to daleko najslabije napadačko izdanje Kragujevčana u tekućoj sezoni, što je kvalitetna ekipa poput Slobode znala da iskoristi i obezbedi plasman u narednu fazu Kupa Srbije.

Izabranici Igora Todorovića su dobro otvorili utakmicu i prvu četvrtinu okončali sa sedam poena prednosti (19:12).

Trojkom Markovića na startu druge deonice, Kragujevčani su po prvi put na meču došli do dvocifrene prednosti (22:12), ali je onda usledio strahovit pad u njihovoj igri. U narednih pet minuta košarkaši Radničkog ubacili su samo pet, a primili 21 poen, pa je vođstvo prešlo u ruke Užičana.

Ipak, zahvaljujući nešto boljoj energiji u fazi odbrane i kvalitetnijim rešenjima u napadu, domaći su u finišu ovog perioda uspeli da dođu do minimalnog vođstva od pola koša (38:37).

Usledila je potom kobna treća četvrtina, u kojoj su domaći ubacili svega 10 poena, što su gosti iz Užica iskoristili da steknu značajan rezultatski suficit i maltene prelome utakmicu u svoju korist.

Pokušali su Kragujevčani da se rezultatski vrate u igru sredinom poslednje deonice, međutim, nisu imali dovoljno snage da nadomeste dvocifren zaostatak, pa su se na kraju gosti radovali zasluženoj pobedi.

Užičane su do pobede u ovoj utakmici predvodili Tadija Tadić sa 27 i Stefan Simić sa 24 poena. Kutlešić je ubacio 16, a nekadašnji centar Kragujevčana Dimitrije Nikolić 10 poena.

U ekipi Radničkog najefikasniji je bio kapiten Raško Katić sa 18 poena, Andreja Stevanović je postigao 12, Lazar Marković 11, a Stefan Živanović 10 poena.

Kragujevčane već u subotu od 19 časova u „SBB hali Jezero“ očekuje meč 5. kola Druge lige Srbije protiv niškog Fair Playa.