Bez većih problema košarkaši Radničkog došli su do trijumfa na gostovanju zrenjaninskom Proleter Naftagasu, u utakmici 11. kola Druge lige Srbije – 96:65 (27:9, 30:19, 22:14, 17:23).

Već nakon uvodnih deset minuta igre svima u „Kristalnoj dvorani“ bilo je jasno da će bodovi završiti na kontu Kragujevčana. Košarkaši Radničkog pokazali  su da su klasu jači rival u odnosu na Zrenjanince, koji su u prvoj četvrtini ubacili samo 9 poena, a primili čak 27.

U drugoj deonici Kragujevčani su dodatno uvećali prednost i na poluvreme otišli sa više nego ubedljivih 29 poena razlike – 57:28. Nastavili su košarkaši Radničkog da zasipaju koš Zrenjaninaca i u trećoj četvrtini, da bi tek malo prikočili u završnom kvartalu, međutim, nedovoljno da se domaćin spasi debakla pred svojim navijačima.

Izostanak rezultatske neizvesnosti omogućio je treneru Radničkog Igoru Todoroviću da odmori malo nosioce igre i veću minutažu pruži mlađim igačima. I pored toga što je na parketu proveo tek nešto više od 17 minuta, maestralni Andreja Stevanović je još jednom demonstrirao klasu i sa 24 poena i 9 skokova zaslužio epitet najkorisnijeg igrača utakmice (indeks 35).

Nešto veću minutažu na pravi način iskoristio je mladi plejmejker Radničkog Nemanja Stanković, koji je ubacio 18 poena. Dvocifren učinak u kragujevačkom timu ostvarili su još i kapiten Katić, Živanović i Jokić sa po 11 postignutih poena.

U ekipi iz Zrenjanina jednocifren broj poena prebacili su samo Aleksa Simović sa 13 i nekadašnji član Radničkog Petar Beader sa 12 poena.

Radnički je ovom pobedom zadržao lidersku poziciju na tabeli i dodatno poboljšao koš razliku (255), dok ih u stopu sa pobedom manje prate Sloga, Zemun i Pirot.

Kragujevčani će i u narednom kolu, čini se, imati lak zadatak, budući da će ugostiti najslabije plasiran tim u ligi, Železničar iz Čačka.

KK PROLETER – KK RADNIČKI  65:96 (9:27, 19:30, 14:22, 23:17)