Kragujevačko Gradsko veće donelo je rešenje o obrazovanju  radnih timova za preduzimanje aktivnosti na rehabilitaciji i regeneraciji kulturno istorijske celine kompleksa „Knežev arsenal”.

Na ovom poslu radiće 2 tima: stručni tim i operativno-tehnički tim. Stručni tim ima 15 članova, dok operativno-tehnički čini 14 članova.

Stručni tim čine:

1. Boris Kovačević - pomoćnik Gradonačelnika za međunarodnu saradnju, koordinator Radnog tima;

2. Nikola Dašić - gradonačenik grada Kragujevca,

3. Biljana Ilić Stošić - načelnica Šumadijskog upravnog okruga;

4. mr Miljan Bjeletić - član Gradskog veća za kulturu;

5. Ivan Radulović - glavni gradski urbanista;

6. Aleksandar Milošević - pomoćnik Gradonačelnika za realizaciju kapitalnih projekata i saradnju sa Vladom Republike Srbije;

7. prof. dr Nenad Filipović - rektor Univerziteta u Kragujevacu;

8. prof. dr Zoran Komadina - dekan FILUM-a;

9. prof. dr Jelena Atanasijević - profesor na FILUM-u;

10. dr Ratka Čolić - Arhitektonski fakultet u Beogradu;

11. Marko Vujnović - direktor PD Slobodna zona Kragujevac;

12. Nenad Popović - direktor Regionalne agencije za razvoj Šumadije i Pomoravlja;

13. Veroljub Trifunović - dipl. arhiterkta u penziji;

14. Dušan Soković - dipl. arhitekta iz Kragujevca;

15. Gordan Matić - reditelj.

Sa druge strane, operativno-tehnički čini 14 članova, na čijem je čelu Dragan Srejović,  dipl. pravnik u penziji, a ostali članovi su zaposleni u gradskoj upravi, JP Urbanizam, Zavodu za zaštitu spomenika kulture i GTO Kragujevac.

Zadatak radnih timova je da utvrde stanja imovinsko-pravnih, urbanističkih i ekoloških pitanja u okvirima kompleksa „Knežev arenal” i zemljišta koje gravitira ka kompleksu, a koje je neophodno arhitektonski i građevinski urediti za potrebe oživljavanja kompleksa.

Jeda od zadataka biće i uključivanje Kragujevčana kroz ankete kako bi se došlo do pojedinih rešenja, koja bi doprinela oživljavanje ovog kompleksa. Takođe, važan zadatak je utvrđivanje okvirnih finansijskih sredstava za realizaciju predloženog rešenja, kao i načina obezbeđenja tih sredstava – drugim rečima nalaženje novca za obnovu kompleksa.

Da podsetimo, ideja o obnovi Kneževog arsenala postoji već skoro dve decenije, a 2015. godine je formiran Savet za realizaciju projekta revitalizacije „Kneževog arsenala“ na čijem je čelu bio bivši predsednik Srbije Tomislav Nikolić.

Knežev arsenal je jedinstveni vojno-industrijski i arhitektonski kompleks u Srbiji i Evropi. Ova svojevrsna ambijentalna celina sastoji se od fabričkih zgrada i radionica, sa kraja 19. veka. Proglašen je za kulturno dobro od velikog značaja 1979. godine. Najveće industrijsko preduzeće Srbije u 19. veku, Topolivnica, nastala je od nekadašnjeg Starog Miloševog Arsenala i od tada, metalska industrija je osnov privrednog razvoja Kragujevca.