U poslednjoj utakmici pred svojom publikom u ovoj godini, košarkaši Radničkog bili su izuzetno efikasni, savladavši čačanski Železničar sa 113:83 (36:22, 35:24, 23:21, 19:16).

Bila je ovo još jedna utakmica u kojoj je Radnički pokazao da je zaista najbolja napadačka ekipa u ligi. Kragujevčani su za samo jedno poluvreme ubacili 71 poen, da bi se na kraju zaustavili na 113 postignutih poena, što je ujedno i najbolje napadačko izdanje košarkaša Radničkog u „SBB Jezeru“ ove sezone.

Čačani su očigledno četi Igora Todorovića poslužili kao „predjelo“ pred nastupajuće gostovanje kraljevačkoj Slogi narednog vikenda. Izuzev uvodnih minuta, kada ih je služio šut za 3 poena, košarkaši Železničara nikako nisu uspevali da pronađu način kako bi parirali snazi kragujevačkog tima.

Predvođeni Stevanovićem i Katićem, Kragujevčani su već nakon prvih petnaestak minuta utakmice stekli prednost od dvadesetak poena, koja im je omogućila lagodniji nastavak susreta. Trener Radničkog Igor Todorović mogao je već u drugoj četvrtini da izvede glavne nosioce igre, kako bi ih odmorio za gostovanje u Kraljevu.

Na kraju je Radnički bez previše muke došao do još jedne ubedljive pobede, kojom je zadržao prvo mesto na tabeli Druge lige Srbije sa bodom prednosti u odnosu na drugoplasiranu Zemun Fitofarmaciju.

Andreji Stevanoviću bilo je potrebno svega petnaest minuta da naniže 22 poena i ostvari epitet najefikasnijeg igrača utakmice. Odličnu rolu, naročito u trećoj četvrtini, imao je Ivan Nedeljković, koji je ubacio 20 poena, uz šest pogođenih trojki iz sedam pokušaja.

Dobro šutersko veče imao je i Lazar Marković sa 18 poena (4-6 za tri poena), a listu dvocifrenih u kragujevačkom sastavu kompletirao je kapiten Raško Katić, koji je na parketu proveo nešto više od 14 minuta i za to vreme uspeo da postigne 15 poena.

Kod Čačana je najviše poena ubacio Marko Kovačević – 18, a pratili su ga Petar Raković sa 14 i Draško Radović sa 11 poena.

Kragujevčane do kraja kalendarske godine i odlaska na prazničnu pauzu očekuje još jedan meč, i to u Kraljevu protiv Sloge. Biće to svakako veliki test za izabranike Igora Todorovića, ali ukoliko budu na nivou iz dosadašnjeg dela sezone, sigurno da uspeh neće izostati.

KK RADNIČKI – KK ŽELEZNIČAR  113:83 (36:22, 35:24, 23:21, 19:16)

Dvorana: „SBB hala Jezero“. Gledalaca: 400.

Sudije: I. Nedeljković, D. Stamenković, Ž. Stanković

KK RADNIČKI: Stanković 5 (7 as), Jokić 5, Veljović 9 (5 sk), Stevanović 22, Nedeljković 20 (6-7 za 3pt, 5 sk, 5 ukl), Šućov 5, Živanović 7 (7 as), Glišović 7, Marković 18 (5 sk), Katić 15 (7 sk, 5 as). Nije igrao: Ilić. Trener: Igor Todorović.

KK ŽELEZNIČAR: Raković 14, Petrović 7 (5 sk), Goronjić, Dmitrović 6 (8 sk), Babović 4, Panić 5, Sušić 5 (9 as), Krsmanović 7, Radović 11, Milošević 2, Pečenković 4, Kovačević 18 (5 sk). Trener: Željko Bugarčić.