Vaterpolisti Radničkog osvojili su Kup Srbije nakon pobede u finalu nad ekipom Šapca.

Nakon velike borbe, u odličnoj atmosferi na bazenu „Milan Gale Muškatirović” u Beogradu, Kragujevčani su trijumfovali sa 10:8.  Tako je Radnički zasluženo stigao po drugi put da vrednog trofeja Kupa.

Šabac je bolje otvorio utakmicu i u prvoj polovini prve četvrtine vodio 2:0. Teško je Radnički probijao odbranu, imao muke sa igračem više, ali je dizao nivo igre. Usledila je serija od 4 gola Radničkog, post Šapca je trajao desetak minuta. Ipak do kraja poluvremena je bilo 5:5.

Posle veliko odmora i nervoza i umor su činili svoje. Realizacija igrača više je bila slaba. U trećem delu po jedan gol na obe strane.

Početkom poslednjeg dela iz peterca je Vučinić doveo Šabac u vodjstvo 7:6.

A onda su vatepolisti Radničkog, kao i u polufinalu protiv Crvene zvezde, krenuli na sve ili ništa.

dlični Filip Janković je izjednačio , Šabac je propustio igrača više, a zatim je Toholj pogodio za 8:7, a dva minuta pre kraja Dino je bio precizan za 9:7.

Vasić je smanjio 40 sekundi pre kraja, a konačan rezultat je postavio Frolov.