Najbolja srpska skijašica, Nevena Ignjatović završila je kao 14. u alpskoj kombinaciji u italijanskoj Kran Montani. Dvadesetdevetogodišnja Kragujevčanka je za pobednicom Federikom Brinjone imala zaostatak od 4.76 sekundi.

Italijanki Brinjone je ovo 15. pobeda u karijeri u Svetskom kupu, i sada je prva u generalnom plasmanu sa 1298 bodova. Iza nje se nalazi Mihaela Šifrin.

Na podijumu su se još našle Austrijanka Fansiska Grič i Čehinja Ester Ledecka. U prvih pet su još završile i Mišel Gisin i Vendi Holdener.

Bez plasmana su ostale Petra Vlhova, Ilka Štuhec i Elena Kurtoni. Ovo je treći najbolji rezultat u karijeri za našu Nevenu Ignjatović, koja je osvojila 18 bodova u Svetskom kupu. Podsetimo, u januaru u austrijskom Altenmarktu je završila kao 20. i osvojila 11 bodova.

- Ne mogu biti nezaovoljna današnjim ishodom trke. Četrnaesto mesto i ulazak u Top15 u Svetskom kupu je odličan rezultat. Nisam najbolje skijala drugu vožnju, odnosno slalom. Imala sam dve velike greške i bilo mi je teško da se izbalansiram sa pozicijom na ovakvom terenu I snegu. Svakako, to mi govori da I pored toga imam još prostora za napredak u ovoj discipline I na neki način to me raduje, rekla je Nevena nakon trke.

Takmičenje u Svetskom kupu se nastavlja narednog vikenda u italijanskom La Tulu.