Košarkaši Radničkog pobedili su niški Konstantin, u utakmici 17. kola Druge lige Srbije – 87:65 (24:17, 21:11, 16:15, 26:22). Kragujevčani su ovom pobedom ostali na prvom mestu tabele, ispred Sloge.

Pored dobre igre i još jedne rutinske pobede Kragujevčana, utakmicu u „SBB Jezeru“ obeležila je i nezgodna povreda košarkaša Radničkog Lazara Markovića, u finišu treće četvrtine.

Utakmica je maltene odlučena u drugoj četvrtini, u kojoj su košarkaši Radničkog, pre svega zahvaljujući dobroj odbrani, stekli dvocifrenu rezultatsku prednost koju gosti iz Niša nisu uspeli da nadomeste u naredne dve deonice.

Do povrede Lazara Markovića došlo je u trećoj četvrtini nakod duela pod košem, sa kapiteneom gostujućeg tima Nemanja Gudžić. Naime, Marković je dobio udarac u leđa, nakon čega je košarkaš Radničkog pao na parket i tu ostao da leži.

Usledio je višeminutni prekid, a kako Marković nije mogao da se pomeri i ustane sa parketa, morala je da interveniše Hitna pomoć, koja je košarkaša Radničkog na nosilima transportovala u Klinički centar, gde mu je ukazana dalja pomoć.

Prema poslednjim informacijama Markovićevo stanje je dobro, nema težih povreda kičme, ali će ostati u bolnici.

Interesantno je napomenuti da sudije ovaj kontakt Gudžića i Markovića uopšte nisu registrovale, tako da je utakmica nastavljena izvođenjem slobodnih bacanja za košarkaša Konstantina.

Andreja Stevanović je još jednom pokazao zbog čega je prva „haubica“ Radničkog ove sezone i meč je završio sa 30 poena. Iako povređen, kapiten Raško Katić je za 22 minuta, koliko je proveo na terenu, ostvario zapažen učinak, ubacivši 15 poena, uz 8 skokova i 7 asistencija. Finu partituru imao je i iskusni Stefan Živanović, koji je utakmicu okončao sa 12 poena.

Kod gostiju iz Niša prednjačio je Luka Jovanović, koji je pored 17 postignutih poena imao i 16 uhvaćenih lopti. Poen manje ubacio je Adis Turbić, dok je Bogdan Nedeljković stao na 11 poena.

Radnički je nakon ove pobede, petnaeste u sezoni, a devete uzastopne na svom parketu, ostao na čelu drugoligaške tabele sa 32 boda. Drugoplasirana Sloga, koja je u derbiju kola savladala Pirot, zaostaje jedan bod za Kragujevčanima, dok treće mesto drži Zemun Fitofarmacija sa 30 osvojenih bodova.

Usled održavanja finalnog turnira Kupa Radivoja Koraća u Nišu, narednog vikenda neće biti utakmica u Drugoj ligi Srbije. Takmičenje se nastavlja u sredu, 19. februara, kada košarkaše Radničkog očekuje gostovanje niškom Fair Playu.