Vaterpolisti Radničkog plasirali su se na finalni turnir Kupa Srbije, pošto su u četvrtfinalu pregazili ekipu Naisa iz Niša, na svom bazenu, rezultatom 16:4.

Pred kamerama Sportkluba, Radnički je održao čas vaterpola u prvom poluvremenu. Kragujevčani su sjajno odigrali pre svega u odbrani, a i realizacija je bila na visokom nivou, pa su, predvođeni francuskim reprezentativcem, Gijomom Dinoom, prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa 4:0, a protivničkim vaterpolistima dozvolili da se upišu tek minut i po pre odlaska na odmor, preko Vujovića, pri rezultatu 8:0. Ipak, da domaći poluvreme dočekaju na „plus osam“, postarao se raspoloženi Nebojša Toholj, još jednim pogotkom sa centarske pozicije – 9:1.

Na startu drugog dela Radnički je došao do dvocifrene prednosti (11:1), koju je čuvao do samog kraja, a u finišu je došao i do najveće prednosti od 13 golova (16:3).

Najefikasniji bio je Gijom Dino sa četiri gola, a u stopu su ga pratili Nebojša Toholj sa tri i Filip Janković i Nikola Tomašević sa po dva.

Ovi rivali sastaće se i u petak, od 21 sat, ovoga puta u srpskom derbiju devetog kola Regionalne A2 lige, a ulaz će ponovo biti besplatan.