Rukometaši Radničkog pobedili su ekipu Obilića iz Beograda, rezultatom 30:27 u osmini finala Kupa Srbije, i tako se plasirali u narednu rundu najuspešnijeg domaćeg takmičenja.

Domaćin je krenuo snažno u želji da od samog starta nametne svoj ritam igre. Već u šestom minutu, pri vođstvu Radničkog od 5:1, trener gostujuće ekipe morao je da reaguje minutom odmora, kako bi prekinuo napad Kragujevčana.

Vitezovi sa Vračara su samo na mahove uspevali da poremete domaće rukometaše. Pred kraj prvog poluvremena uspeli su da izjednače na 11:11, u 25.minutu, ali je Radnički ponovo došao do prednosti i na odmor otišao vodjstvom od 15:13.

Drugo poluvreme je proteklo u istom ritmu. Gosti su dali sve od sebe da smanje prednost Radničkog, a na tom putu im se više puta kao prepreka našao novajlija na golu Marko Antelj, a uz golgeterski raspoloženi tandem Medić - Stanojev, i blistave asistencije povratnika Prodanovića, kragujevački tim je meč rutinski priveo kraju konačnim rezultatom 30:27.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Stefan Stanojev i Dušan Medić sa po 6 pogodaka, dok je kod gostiju Luka Dragović postigao 9 golova. Igrač utakmice bio je Marko Antelj.

Sledeću utakmicu, rukometaši Radničkog će odigrati u subotu 29. februara, kada će u okviru 12. kola Super B lige rukometaši Radničkog ugostiti ekipu Topličanina iz Prokuplja.

RK Radnički  – RK Obilić: 30:27 (15:13), Kragujevac SBB Hala Jezero,

Sudije: Ivan Mandić, Nemanja Kovačić, Sedmerci: Radnički 5 (3), Obilić 6 (4)

Isključenja: Radnički 14 min, Obilić 12 min

Radnički:  Đerić, Stošić, Ristić 1, V. Stevanović 2, Mutavdžić 3, Lekić, Dobrosavljević 1, Medić 6, Kasalović, Knežević 4, M. Stevanović, Stanojev 6, Bogdanović 5, Antelj (12 odbrana), Prodanović 2.

Obilić: Radović, Dragović 9, U. Savić 1, Podraščić 5, Jovanović, Jestrović 1, Dražić, Knežević 3, Milutinović, Dotlić 4, Mandić 4, Đorđević, Perić (10 odbrana), N.Savić.

Rukometašice Radničkog nisu uspele da se plasiraju u narednu rundu Kupa Srbije, pošto su poražene na svom terenu od ekipe Mladosti iz Nove Pazove rezultatom 29:31, nakon izvođenja sedmeraca. Meč je u regularnom delu završen nerešenim rezultatom 27:27 (poluvreme 13:14).