Fudbaleri Radničkog 1923 ubedljivo su poraženi od vranjskog Dinama na domaćem terenu, u derbiju 3. kola Prve lige Srbije – 0:4 (0:1).

Po veoma lošem, kišovitom vremenu, strpljivi Vranjanci su znalački iskoristili defanzivne propuste kragujevačkog tima i došli do treće uzastopne pobede na startu sezone.

Iako je duel na „Čika Dači“ imao epitet derbija kola, konačan rezultat jasno govori o tome ko je imao glavnu reč na terenu. Fudbaleri kragujevačkog prvoligaša obrukali su se pred svojim navijačima, koji su ih uprkos žestokoj provali oblaka bodrili svih devedeset minuta.

Na drugoj strani, doskorašnji superligaš iz Vranja pokazao je da se sa pravom nada ekspresnom povratku u elitni rang takmičenja, kao i da mu gostovanja u srcu Šumadije baš prijaju, budući da je i pre dve godine odneo ubedljiv trijumf u Kragujevcu, rezultatom 3:0.

Strelci za Dinamu su bili Bajić u 37, Zlatković u 54, Stevanović u 65. i M. Popović u 88. minutu za Dinamo.

Inače, Radnički je utakmicu završio sa 9 igrača, a crvene kartone su dobili A. Popović u 80. i Filipović u 86. minutu.

Fudbaleri Radničkog 1923 moraju što pre da se oporave od posledica današnjeg poraza, budući da ih već u nedelju očekuje teško gostovanje još jednom bivšem superligašu, ekipi OFK Bačke.