Još jedan težak poraz pretrpeli su omladinci FK Radnički 1923, ovoga puta na svom terenu, u duelu sa nekadašnjim prvakom države, beogradskim Brodarcem – 1:4 (0:1). Mlade kragujevačke fudbalere je skupo koštao neiskorišćeni jedanaesterac u 16. minutu, koji je utakmicu usmerio na gostujuću vodenicu.

Nakon rezultatskog debakla na gostovanju subotičkom Spartaku pre dve sedmice (1:5), omladinci Radničkog žestoko su podbacili i u poslednjoj utakmici pred svojom publikom u ovoj kalendarskoj godini protiv beogradskog Brodarca.

Ko zna kako bi se ova utakmica odvijala da je kapiten ekipe Dejan Ristić uspeo da realizuje kazneni udarac u 16. minutu. Njegov udarac sa jedanaest metara „pročitao” je golman Brodarca Mirko Stevanović.

Nakon promašenog jedanaesterca, stvari su krenule nizbrdo za ekipu trenera Dušana Nikolića. Gosti su neposredno pred odlazak na odmor uspeli da dođu do prednosti pogotkom Kneževića, koji se najbolje snašao u gužvi pred golom kragujevačkog tima. Nedugo zatim je Jovan Arsenijević zbog protesta zaradio drugu javnu opomenu, pa su đavolčići bili primorani da nastave utakmicu sa desetoricom igrača.

Uprkos brojčanom deficitu, omladinci Crvenih uspeli su da dođu do izjednačenja u 52. minutu, kada je Nikola Ristović posle kornera nadvisio odbranu Brodarca i glavom smestio loptu iza Stevanovićevih leđa.

Ova rezultatska ravnoteža nije predugo trajala, s obzirom da je samo deset minuta kasnije Vuk Janković svojim drugim pogotkom na utakmici vratio gostima vođstvo. Do kraja utakmice je čuvar mreže Kragujevčana Bogdan Vučković još dva puta vadio loptu iz svoje mreže. Prvo ga je savladao Čolović, a nedugo zatim i Bogdanović za konačnih 4:1.

Dva kola pre završetka jesenjeg dela sezone, omladinci Radničkog zauzimaju desetu poziciju na tabeli Omladinske lige Srbije sa 17 osvojenih bodova.

Do odlaska na zimsku pauzu omladince očekuju dva uzastopna gostovanja, najpre beogradskom Voždovcu, a zatim i ekipi Novog Pazara.