Derbi 8. kola Prve lige Srbije, između kragujevačkog Radničkog 1923 i novosadskog Kebela završen je bez pobednika, rezultatom 1:1.

Konačan rezultat je postavljen već u prvih dvadesetak minuta. Kabel je poveo u 16. minutu kada je mrežu Radničkog pogodio Nigerijac Siril Nebo, a samo minut kasnije Slađan Nikodijević je doneo izjednačenje Kragujevčanima.

Imali su Crveni u nastavku susreta priliku da dođu do potpunog preokreta. Nakon duela golmana Kabela Braća i Avrama, sudija Jovanović dosudio je kazneni udarac za kragujevački tim, ali je udarac Marka Mirića sa jedanaest metara zaustavio čuvar mreže novosadskog prvoligaša.

Njihov remi nije iskoristila trećeplasirana Kolubara da im se približi, pošto je poražena od Sloge u Kraljevu sa 3:1, a napredak na tabeli ostvario je Grafičar, koji je posle promene trenera upisao i drugi uzastopni trijumf pod vođstvom Radomira Kokovića.

Naredne dve utakmice Kragujevčani će odigrati na svom terenu. Već sledećeg vikenda na „Čika Daču” stiže vranjski Dinamo, a odmah potom i ekipa OFK Žarkova.

KABEL – RADNIČKI 1923 1:1 (1:1)

Novi Sad, stadion: FK Kabel, Sudija: Srđan Jovanović (Beograd)

Pomoćnici: Miloš Karadžić, Nikola Borović (takođe iz Beograda)

Strelci: Nebo u 16. minutu za Kabel, a Nikodijević u 17. minutu za Radnički 1923.

Žuti kartoni: Kočović, Mandić, Govedarica, Karać (Kabel), Maksimović (Radnički 1923)

KABEL: Brać, Jeličić (od 46. Pavićević), Petrić, Novaković (od 85. Srbijanac), Vidakov (od 90. Lučić), Kočović, Karać, Kojičić, Nebo (od 85. Gajić), Mandić, Govedarica.

RADNIČKI 1923: Raičević, Rađen, Dukić (od 75. Vićentijević), M. Vidović, Filipović, Kovačević, Ćirović, Ilić (od 63. Varjačić), Avram (od 82. Aleksijević), Mirić, Nikodijević (od 75. Maksimović).