Košarkaši kragujevčkog Radničkog poraženi su u utakmici 25. kola Košarkaške lige Srbije, od vodeće ekipe u prvenstvu, novosadske Vojvodine, rezultatom 93:83 (19:16, 22:30, 30:17, 22:20).

Domaćin je ostvario trijumf i zadržao prvo mesto na tabeli, ali ne bi bilo nezasluženo i da su Crveni pobedili. Sve vreme prvog poluvremena su sjajno parirali Novosađanima, napravili preokret sredinom druge četvrtine i sa 5 poena prednosti otišli na pauzu (41:46).

Međutim, budi se Vojvodina u trećem periodu, uzvraća preokretom i rešava taj deo igre sa +13 u svoju korist i sa +8 dočekuje poslednjih 10 minuta. Radnički se nije predavao i sve vreme uspevao da drži priključak, a u 37. minutu i da stigne na – 2 (78:76). Ipak, presuđuje bolja koncentracija domaćina u završnici koji stiže do 21. pobede u sezoni.

Vojvodinu su predvodili Savić sa 20, Ašćerić sa 17 i Banjac sa 12 poena.

Kod Radničkog, najefikasniji je bio Webster sa 16, dok su Croft i Blagojević upisali po 13, a Nikolić 12 poena.

U narednom, 26. kolu, Crveni dočekuju KK Spartak.