Odbojkaši Radničkog su u šesnaestom kolu BPŠ Superlige sigurnom i na momente atraktivnom igrom savladali u SBB hali Jezero ekipu OK Takovo iz Gornjeg Milanovca, rezultatom 3:0. Nakon ovog trijumfa, Kragujevčani imaju skor od 11 pobeda i pet poraza.

Samo početnih 2:2 je dalo nadu gostima da mogu da prirede iznenađenje u Kragujevcu. Pajpom Kovača za 5:3 i blokom Rikarda za 7:3, odbojkaši Radničkog su naterali klupu gostiju da reaguje prvim minutom odmora, koji im nije mnogo toga doneo. As servisom, pa blokom Radevića, domaćin dolazi do 10:4, a nedugo zatim kapiten Matić poenom za 13:6 daje do znanja igračima Takova da je prvi set za njih već izgubljen. Probali su gosti novim tajm-autom pri rezultatu 18:10 da nešto promene, no na scenu stupa mladi Iranac Toukhten koji sa dva osvojena poena dovodi svoj tim do nedostižnih 21:13. Tačku na prvi set stavlja smečom Kovač za krajnjih 25:15 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Sam početak drugog dela igre je protekao u minimalnom vođstvu naših odbojkaša, kada se sjajnim poenima Matića odvajaju na 10:5. Ni minut odmora gostiju ništa ne menja, pa Kovač sjajnim poenom iz bloka dovodi Radnički do velikih 7 razlike (14:7), što je bio znak za drugi minut odmora gostiju. Najlepši poen utakmice je viđen pri rezultatu 16:9 za domaći tim, dug poen, sjajne odbrane sa obe strane i perfektna završnica Matića. Na nesreću gostiju, proradio je bedem na mreži Radničkog, tako da sjajnim blokovima Rikarda, Radevića i Toukhtena domaćin dolazi do 23:11, a nakon rutinske završnice seta dolazi do 25:13 i prednosti 2:0 u setovima.

Treći set odbojkaši Radničkog kreću odlučni u nameri da ostvare maksimalni trijumf, dolaze do prednosti 5:2, pa blokom Toukhtena i 9:5. U jednom trenutku gosti su smanjili na 13:10, što je upalilo signalnu lampicu domaćih koji serijom 4:0 imaju 17:10, što izaziva reakciju minutom odmora Takova. Probali su gosti da makar u ovom delu igre zagorčaju život superligašu sa Lepenice, no sjajnom rolom Toukhtena Radnički dolazi do meč lopte, a tačku na I stavlja večeras najraspoloženiji kapiten Matić za konačnih 25:15 i trijumf sa maksimalnih 3:0 u setovima.

Najbolji pojedinac u redovima Radničkog je bio kapiten Matić sa 20 osvojenih poena, dok je kod gostiju najuspešniji bio Krstić sa 12.