Na Prvenstvu Srbije u karateu, koji je održan prethodnog vikenda u Kruševcu, takmičari „Šumadija karate dođoa” iz Kragujevca osvojili su 13 zlatnih, 18 srebrnih i 7 bronzanih medalja i sa ukupno 38 medalja zauzeli 5. mesto u generalnom plasmanu.

Medalje za „Šumadija karate dođo” osvojili su: Bogdana Terzić, Jovana Jovanović, Lena Varagić, Tihana Aleksić, Olivera Petković, Irina Dukadinoski, Viktor Kostić, Luka Stanojević, Bogdan Đokić, Nemanja Antonijević, Uroš Marković, Luka Jokić, Mihailo Mijailović, Luka Jovanović, kao i trener Miloš Petković koji u izjavi za medije ističe da je prezadovoljan nastupom svojih mladih karatista.

Inače, na ovogodišnjem Prvenstvu Srbije u karateu u okviru JKA Šotokan karate saveza Srbije, nastupilo je preko 500 takmičara iz 25 klubova.

Takmičare „Šumadija karate dođoa” 26. decembra očekuje polaganje za pojaseve, nakon kojeg sledi kraći zimski odmor.