Nakon potpisivanja Protokola o saradnji sa Ekonomskim fakultetom Univerziteta u Beogradu i Ekonomskim fakultetom u Subotici,  Vojvođanska banka potpisala je Protokol o saradnji i sa Ekonomskim fakultetom u Kragujevcu, kojim je predviđena realizacija brojnih aktivnosti u cilju podrške budućim ekonomistima.

Saradnja definisana ovim Protokolom obuhvata studentske prakse, stipendiranje studenata za master i doktorske radove, mentorske programe, sponzorstva i doniranje programa Ekonomskog fakulteta, gostujuća predavanja predstavnika Vojvođanske banke, učešće studenata u studijama slučaja, organizaciju radionica i druge aktivnosti.

- U duhu Ajnštajnove izreke da je obrazovanje ono što ostane nakon što zaboravite ono što ste učili u školi, smatramo da će ova inicijativa doprineti sveobuhvatnijem obrazovanju mlade generacije koje stupa na životnu i profesionalnu scenu. Vojvođanska banka je jedna od sistemskih banaka u Srbiji i našim stručnjacima će biti veliko zadovoljstvo da svoje znanje prenesu mlađim kolegama i nadamo se time doprinesemo i Ekonomskom fakultetu u Kragujevcu u ostvarivanju svoje naučno obrazovne misije, rekao je Velimir Babić, član Izvršnog odbora i direktor funkcije Upravljanje kreditnim rizicima Vojvođanske banke.

- Saradnju posmatramo kroz najmanje tri nivoa: pružanja praktičnih saznanja studentima od strane stručnjaka banke, stručnu praksu studenata koji će neposredno u rešavanju konkretnih bankarskih poslova približiti praktični nivo znanja svemu onome što na modulima iz oblasti finansija, bankarstva i berzanskog poslovanja uče, kao i zajedničke aktivnosti koje će stručnjaci Vojvođanske banke zajedno sa nastavnim kadrom Ekonomskog fakulteta fokusirati na akreditovanju novih modula iz oblasti elektronskog bankarstva, odnosno digitalne ekonomije, izjavio je dekan Ekonomskog fakultata u Kragujevcu prof. dr Petar Veselinović.

Kao odgovorna kompanija i partner zajednice u kojoj posluje, Vojvođanska banka sprovodi brojne projekte za pomoć različitm društvenim kategorijama, poput podške mladima bez roditeljskog staranja za zapošljavanje i samozapošljavanje kroz projekat „Budi svoj", zatim edukacija zaposlenih za upotrebu znakovnog jezika u filijalama banke kako bi se komunikacija prilagodila gluvim i nagluvim osobama i mnoge druge aktivnosti.